A konyhamalac használatáról. Az ételhulladék daráló használata nagyon egyszerű. A mosogató tálcába beöntött, apróra vágott étel (zöldség, gyümölcs, kenyér, tojáshéj) hulladékra engedjünk vizet, majd kapcsoljuk be a konyhamalac kapcsolóját. Többit bízzuk a daráló egységre. A speciális zúzó és aprító szerkezet pillanatok alatt összezúzza az ételmaradékot és a hozzáadott víz segítségével pillanatok alatt távozni fog a lefolyórendszerbe.
Manapság már olyan kiforrott és tökéletes a konyhamalacok technológiája, hogy rendeltetés szerű használat mellett, nem kell tartanunk meghibásodástól. A rémhírekkel ellentétben, a konyhamalac nem fog dugulást okozni a lefolyó rendszerben, sőt…. a parányira aprított ételhulladék részecskék a lerakódott mosószer maradványokat is eltávolítják.
Mi a konyhamalac működési elve?
A konyhamalac, más néven hulladékdaráló, egy olyan készülék, amelyet a mosogató alá szerelnek be, és amely segít az ételhulladékok ledarálásában és eltávolításában a lefolyón keresztül.
Az ételmaradékokat a mosogatóból közvetlenül a konyhamalacba dobják. Ezek lehetnek kisebb ételdarabok, zöldséghéjak, gyümölcshéjak és más szerves anyagok. A készülék belsejében nincs hagyományos penge, hanem egy forgó tárcsa, amely a falhoz préseli az ételhulladékot. A tárcsán található forgó kalapácsok az ételt a daráló falának szorítják, ahol az apró, fém élek segítségével apró darabokra törik a hulladékot. Ezek a darabkák olyan kicsik, hogy könnyedén lemoshatók a lefolyón.
A darálás során ajánlott hideg vizet folyatni a mosogatóból, hogy az ételdarabok lemosódjanak a darálóról, és ne maradjanak a készülékben. A hideg víz segít a zsír és olaj megszilárdításában, ami így darálhatóvá válik, és nem rakódik le a lefolyóban. Miután az ételhulladék apró darabokra lett őrölve, a víz segít azokat a lefolyón keresztül elszállítani a szennyvízcsatornába. A konyhamalacok biztonságosak, mert nincs éles penge, amely veszélyt jelenthetne, és a legtöbb modell automatikusan kikapcsol, ha túlterhelést érzékel.
Bár sokféle szerves anyag darálható, nagy csontok, kemény héjak (pl. dióhéj), olaj, zsír és nem szerves anyagok, mint például műanyagok, nem alkalmasak a készülékbe. A konyhamalac környezetbarát megoldás lehet, mert segít csökkenteni a szemetesbe kerülő szerves hulladék mennyiségét, amely így a szennyvízrendszeren keresztül kerülhet feldolgozásra.
Előnyök
Gyors beszerelés, szinte minden mosogató alá beépíthető.
A szerves hulladékot, gyorsan összeaprítja.
A kukából áradó rothadt élelmiszerszagot elfelejthetjük.
Rendkívül higiénikus és egyszerű a használata.
A használata biztonságos.
Hosszútávon sem igényel karbantartást.
Hátrányok
A beépítéshez szükséges a minimális csőátmérő (50mm)
A beszerelést szakember végezze.
Nem olcsó, az ára: 70 Eft.-300 Eft. között van.