Portálunk nem nyújt szolgáltatásokat, kizárólag információkkal segíti a látogatót

Legjobb házi praktikák dugulás ellen

Duguláselhárítás Trisóval

Amennyiben, nem akarunk drága, bolti lefolyó tisztítószerekkel kísérletezni akkor mindjárt itt a Trisó. Olcsó és környezetbarát, arról nem beszélve, hogy könnyen beszerezhető.

Miből áll a Trisó:
Foszforsav nátriummal alkotott sója, fehér színű, kristályos szerkezetű, legtöbbször por alakú kiszerelésben kapható anyag.

Legfőbb felhasználási területe a háztartásokban

  • Általános vízkő mentesítő.
  • Mosógép és mosogatógép belső tisztítására.
  • Lefolyóvezetékek dugulásának elhárítására.
  • Konyhai eszközök zsírtalanítására.

Hogyan alkalmazzuk, duguláselhárítás esetén?

Mielőtt azonban belekezdenénk a műveletbe, győződjünk meg szifonunk tisztaságáról, legyen szó mosdó, mosogató duguláselhárításról. Egy maréknyi trisót a lefolyóba, majd 1 liter forrásban lévő vizet öntsünk rá. Várjunk 1-2 órát amíg kifejti hatását, majd folyassuk a forró vizet ami átöblíti a rendszert.

Duguláselhárítás kólával

Duguláselhárítás kólával – még midig olcsóbb mint a legtöbb lefolyó tisztítószer. Egy kísérletet biztosan megér. Miben rejlik a kólás duguláselhárítás sikere ? A magas szén-dioxid tartalomban, valamint a kólában található foszforsav roncsoló hatásában.

Mint köztudott a kóla kitűnő, vízkőoldó és rozsdamaró tulajdonságokkal rendelkezik, ezért a kisebb lefolyódugulásokkal is elbánik. Legyen szó az eldugult zuhanytálca, mosogató, fürdőkád lefolyóról.

A kóla, mint kitűnő vízkőoldó és lefolyótisztító

A teendőnk a következő: az eldugult lefolyóba öntsünk fél liter kólát, majd várjunk egy pár órát, ha szerencsénk volt – ideig-óráig jó lesz. Azonban a végleges megoldást a szakember által végzett gépi tisztítás hozza csak meg. Duguláselhárítás Budapesten – olcsón, járulékos költségek nélkül. Duguláselhárítás Pest megyében kiszállási díj nélkül, kedvező árakkal, azonnal.

Duguláselhárítás házilag citromsavval

Ha eldugult a lefolyó a konyhában, a fürdőben, nem kell rögtön szakemberhez fordulnia. Ha nem olyan komoly a probléma, házi praktikákkal is megpróbálkozhat. A lényeg, hogy ha nem sikerül azonnal orvosolnia a gondot, tovább ne próbálkozzon: semmiképp se kezdje el szétszerelni a csöveket, ugyanis ha rosszul szereli össze a lefolyóvezetéket vagy valamelyik alkatrész eltörik, akár el is áraszthatja a lakást. Ráadásul így sokkal többe fognak kerülni a javítási munkálatok, mintha csak a dugulás elhárításért kellene fizetnie. De ha van otthon citromlé, ecet, só, szódabikarbóna vagy sütőpor, tehet velük egy próbát.

De nézzük a citromsavas lefolyótisztítást

A citromsav egy szerves sav. Nagyon jól oldódik a vízben. A bolti ára, a kiszerelés függvényében 300-900 Ft. között van. ( 250 gr. – 1000 gr.) A citromsav szagtalanításra, lefolyótisztításra és vízkő mentesítésre is kiváló. alkalmas. Duguláselhárításnál, a következő a teendőnk: tegyünk egy pohárnyi citromsavat a lefolyóba, majd öntsünk rá egy pohár vizet és legalább 30 percet hagyjuk állni a szert, majd bőséges forró vízzel öblítsük át a lefolyót. Gyakran ennyivel már meg is ússzuk a dugulást.

Duguláselhárítás házilag lúgkő használatával

A duguláselhárítás házi praktikákkal is megoldható, ha nem olyan komoly a probléma. Alkalmas erre a célra valamilyen savas hatású konyhai alapanyag, például ecet vagy citromlé; ezek önmagukban vagy szódabikarbónával, trisóval, bóraxszal, sóval, sütőporral keverve is jó szolgálatot tesznek. Ha már próbáltuk őket, de nem hatottak, tehetünk egy kísérletet lúgkővel is.

Tulajdonképpen sok bolti lefolyótisztító alapanyaga a lúgkő, csak árban sokkal drágábbak, mintha mi magunk vásárolnánk a boltban. Így keressük: Nátrium – hidroxid (dobozos kiszerelésben) 900 gramm / doboz.
Ára: 1250 – 1500 Ft

Egy csészényi sót keverjünk össze ugyanennyi lúgkővel – azaz marónátronnal –, és szórjuk a port a lefolyóba. Néhány percig hagyjuk hatni, majd folyassunk a lefolyóba forró vizet. A házilagos lefolyótisztítás lúggal veszélyes, ezért, viseljünk szemüveget, mindenképp húzzunk gumikesztyű és nyitott ablaknál végezzük, hogy ne szívjuk be a mérgező hatású felszabaduló gőzöket. A fenti praktika valószínűleg beválik, de ha nem, inkább hívjon szakembert, nehogy még komolyabbá váljon a probléma.