A légbeszívó szelep utólagosan is beépíthető?

Miért lehet szükség a légbeszívó szelep beépítésére?

Amennyiben a lefolyás rendben van, viszont büdös van az említett vizes helyiségekben akkor is értelme a légbeszívó szelep beépítésének. A legegyszerűbb indok a beépítésre az szokott lenni, hogy a konyhai mosogatótálcán vagy kézmosón nincs túlfolyó, ahol levegőt tudna venni a lefolyórendszer és lendületesebben távozna a víz. Ilyenkor a legegyszerűbb (2-4 EFt.) légbeszívó szelep beépítése kiküszöböli a vákuum jelenséget és sokkal gyorsabban fog távozni a lefolyón a víz. A beépítése a 40-50 cső szakaszon történik, általában a falsíkon kívüli szakaszon helyezik el függőleges pozícióba.

Mitől van büdös a lakásba?

Emeleti szinttel rendelkező ingatlanoknál is sűrűn kerül utólagosan beépítésre a légbeszívó szelep, az elviselhetetlen csatorna szag kompenzálására. A bűz egyértelműen a strang szellőző beépítésének hiánya miatt alakul ki. A büdös oka a vákuum jelenség amit a lezúduló víz tömeg okoz. Tehát a WC. lehúzását követően a szifonokból (zuhany, mosdó, kád) kiszippantódik a víz. Mosdók vezetékére vagy ahol beépíthető szakaszt talál a szerelő oda szereli fel a légbeszívót.

Utólag beépített, fürdőszobai légbeszívó szelep.

Utólag beépített, konyha légbeszívó szelep a mosogató szifonján elhelyezve.

A Duguláselhárítás Tudástár egy ingyenes, online információs portál, melynek célja, hogy segítsen a duguláselhárítás problémáival küzdőknek. Kérdés esetén a kapcsolat űrlapon tud üzenetet küldeni.