A csőgörény egy hőkezelt, edzett acéldrót, mely spirálisan fel van tekerve tengelye mentén. Most a drága ipar (több százezer forintos ) gépekkel nem foglalkozunk, csak a barkács boltok és háztartási boltokban kapható olcsóbb eszközökkel. A csőgörény átmérője általában 3mm és 10 mm között van. Hosszúságát tekintve 3 méter és 10 méter között kapható a kereskedelemben.
Nagy a gond, ha nem tudsz mosogatni, mert nem folyik le a csatornába a szennyvíz! Két választásod van: vagy kétségbeesel, vagy nekilátsz magad és megoldod a problémát. Az első választás esetén nem tudunk segíteni, de a második esetre van néhány praktika a tarsolyunkban!
Mire alkalmas leginkább a kézi csőgörény?
– kézmosó vezeték tisztítására
– mosogató vezeték tisztítására
– padlóösszefolyó vezeték tisztítására
A csőgörény használata házilag
Nem kell azonnal szakembert hívni! Egy egyszerű és minden háztartásba igazodó eszközzel könnyen elháríthatod a dugulást. Az eszköz neve: csőgörény. Ezzel az olcsó pár ezer forintos eszközzel, melynek neve egyáltalán nem gusztusos, nagy segítséget nyújthat neked abban, hogy azonnal megszabadítsd a lefolyódat a dugulástól. Nem kell vegyszert használnod, nincs egészségedre ártalmas vegyi gőz, pusztán ez az eszköz és a két kezed szükséges ahhoz, hogy például a mosogatóból a csatornába jusson a használt víz.
Videó összeállítás a csőgörény használatáról
Első ránézésre nem könnyű vele dolgozni, de gyakorlat teszi a mestert! Ne tántorítson el az eszköz nem ismerete attól, hogy használd. A dugulás mértékétől függ a használati ideje, de hatása általában biztos. Milyen dugulásoknál alkalmazható sikeresen a csőgörény? Például a kézmosó és a padlóösszefolyónál. Ezeknek a lefolyóknak elég szűk a keresztmetszete, ezért áll meg a könyökökben és a lefolyócső falán a hajcsomó és a szappanmaradvány. A csőgörény beengedése után tekerjük meg a spirált, majd a problémás szakasznál húzgáljuk ki és be.
Amennyiben az olcsó vackot vettük meg (1-2 ezer Ft.) sokat fogunk kínlódni, mert elhajlik és gubancolódik, és minimum 2 ember kell a használatához, mivel az egyik ember a csőbe navigálja és ott tartja a másik ember meg tekeri valahol a végén. Láttam már olyat is ahol egy hosszú 4 méteres PVC. csőbe dugták, hogy ne tekeredjen össze, tehát egy ember állt a lefolyónál egy tekergette és a 3. ember tartotta a csövet.
Ha már beruházunk, csőgörényre, mert mi magunk szeretnénk a dugulást elhárítani akkor egy átgondolt szerkezetet vásároljunk, olyat ahol a duguláselhárító spirál egy zárt dobban van, és a szerkezet elején van egy tokmány, ahonnan annyi spirált adagolhatunk, amennyivel éppen dolgozunk.
A Duguláselhárítás Tudástár egy ingyenes, online információs portál, melynek célja, hogy segítsen a duguláselhárítás problémáival küzdőknek. Kérdés esetén a kapcsolat űrlapon tud üzenetet küldeni.